اخبار مهم برای بورس امروز دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ » تازه نیوز

در حالی که انتظارها بر تصمیم اوپک پ، در جهت کاهش سطح تولید نفت بود، اوپک پ، در نشست امروز خود تصمیم بر عدم کاهش تولید نفت گرفته است. کاهش تولید نفت بر افزایش قیمت آن تاثیر می‌گذاشت. اکنون که کاهش تولید نفت صورت نگرفته است ممکن است انتظارات منفی سطح قیمت نفت را کاهش دهد.

سیگنال رئیسی در مورد لایحه بودجه

این خبر مثبت می‌تواند باعث توجه افراد بیشتری جهت ورود به معاملات بورس کالا شود. در این صورت عمق و پویایی بورس کالا افزایش خواهد یافت و بستر من،ی برای عرضه تمام خودروها فراهم می‌شود. افزایش عرضه خودرو در بورس نیز موجب افزایش سود تولیدکننده و به تبع، سهامداران خودرویی‌ها می‎‌‎‏شود.

تصمیم مهم اوپک پ، موثر بر بورس تهران

به نقل از تجارت نیوز، شاخص کل هم‌وزن هم در این روز، عملکردی مشابه شاخص کل داشت اما تحت تاثیر معاملات نسبتا خوب گروه‌هایی نظیر صنعت پیمانکاری صنعتی رشد بهتری نسبت به نماگر اصلی تجربه کرد. در پایان روز گذشته شاخص کل هم‌وزن با ۰.۲۷ درصد افزایش معادل هزار و ۹۴ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۴۱۴ هزار و ۱۱۳ واحدی ایستاد.

با برنامه‌ ریزی صورت گرفته، خودروهای فروش رفته در بورس کالا زودتر از موعد تعیین شده، تحویل ،یداران می‌ شود.(عصر خودرو)

به گزارش تازه‌نیوز، بورس تهران شرایط رشد بی جان و کم رمق خود را در دو روز ابتدایی هفته پیش برده است. نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با نوسان اندک ۰.۰۱ درصدی تنها ۱۳۸ واحد جابه‌جا شد. شاخص یاد شده روز گذشته با رسیدن به محدوده یک میلیون ۴۱۷ هزار و ۸۵۹ واحد به کار خود پایان داد.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روندی متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز عملکردی نوس، و رو به تعادل از خود نشان دهد.

خبر خوش ایران خودرو برای ،یداران در بورس کالا

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت: اوپک پ، در نشست امروز بر سر ادامه سیاست فعلی تولید خود توافق کرد.

صحبت‌های رئیسی در رابطه با لایحه بودجه در حالی است که گفته‌ها حاکی از انتشار جزئیات لایحه بودجه حین تحویل بودجه سال آتی به مجلس شورای اسلامی است. انتشار جزئیات لایحه بودجه به طور کل توانایی مشخص ، جهت بازار سرمایه در کوتاه مدت را خواهد داشت.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65893788/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B0%D8%B1

رئیسی در جلسه هیات ،ت در روز گذشته اعلام کرد: پر، از اتخاذ تصمیمات و اقدامات تورم‌زا رویکرد اساسی ،ت سیزدهم است. مسئولان در تنظیم لایحه بودجه برای دسترسی ارزان جامعه به اقلام خوراکی، آب، مسکن، سلامت و خودرو برنامه‌ریزی کنند.