ادامه افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو؛ پراید ۲۰۶ میلیون تومان شد

اما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر ،ید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز با افزایش شش میلیونی خود، حالا ۳۲۴ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۷۰ میلیون تومان ثبت شد.

قیمت خودرو

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالا،ه سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را ش،ت و این خودرو را با افزایش قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون با قیمت ۲۰۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با افزایش سه میلیونی خود، به نرخ ۱۸۶ میلیون تومان عرضه می‌شود.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: اما اگر قرار باشد که خودرویی با افزایش قیمت همراه شود، این‌بار در بازار خودروهای گران‌قیمت بازار کشور خواهد بود.

جعفری ادامه داد: اما حالا لیست خودروهایی که قرار است به زودی وارد کشور شوند، مشخص شده است و هر شرکت خودروسازی به واردات یک برند خودرو مشغول می‌شوند. با اجرا شدن طرح واردات، هر شرکت واردکننده خودرو در آینده مشغول به وارد، خودروهای اقتصادی خواهند شد.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌دوشنبه ۱۶ آبان با تغییراتی همراه شد.

او افزود: ممکن است در روزهای آینده فروشندگان خودرو در بازار به بهانه افزایش نرخ دلار قیمت‌ها را بالا ببرند. اما نکته قابل توجه این است که ،یداری برای این خودروهای گران‌شده وجود ندارد.

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش قیمت دلار این‌بار بر قیمت خودرو تاثیری نخواهد گذاشت.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما این هفته با رشدی ناگه،، این خودرو پنج میلیون تومان افزایش یافت و  هم‌اکنون در سطح ۶۳۰ میلیون تومان ،ید و فروش می‌شود.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت ۴۱۵ میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شد.

او افزود: اما به نظر می‌رسد افزایش قیمت در خودروهایی با قیمت بالا هم تغییری در روند تقاضای بازار ایجاد نکند. زیرا افرادی که اقدام به ،ید این نوع خودروها می‌کنند، توجه چند، به نوسانات ریز بازار ندارند.

تیبا هاچ‌بک‌ پ، که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، برخلاف روزهای گذشته دو میلیون تومان افزایش قیمت داشت در محدوده ۲۲۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

 

منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65546315/%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%9B-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86

او با بیان اینکه مردم در بحث سرمایه‌گذاری در بازار خودرو آگاهانه عمل می‌کنند، اشاره کرد: آگاهانه عمل ، مردم در بحث سرمایه‌گذاری از آنجایی مشخص است که شرکت‌های مونتاژ خودرو به برگزاری طرح‌های فروش ا،اطی روی آوردند. چراکه دیگر ،یداران به صورت یکجا تمام سرمایه خود را صرف ،ید یک خودرو نمی‌کنند.

او تاکید کرد: اعلام فهرست احتمالی خودروهای وارداتی باعث شده که ،یداران خودروهای اقتصادی دست نگه دارند تا خودروهای وارداتی وارد بازار شوند و بعد از واردات اقدام به ،ید خودرو کنند.به گزارش جدید پرس:

قیمت خودروهای پرطرفدار

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد. با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است. اما با نگاهی به آمارها می‌توان دریافت که تقریبا تمام خودروهای داخلی در بازار افزایش قیمت داشتند.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: البته باید به این نکته توجه کرد که ،یداران در بازار خودرو با نوسانات قیمتی دلار آشنا هستند و با تغییر نرخ ارز احتمال این را می‌دهند که این نوسان کوتاه‌مدت است و برخلاف گذشته، به بازار هجوم نمی‌برند و همین عامل باعث می‌شود نوسانات ارزی تغییری در روند بازار خودرو ایجاد نکند.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز با چهار میلیون افزایش قیمت نسبت به دیروز، به قیمت ۴۹۶ میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.