انواع ژانرهای اتاق فرار مجموعه اسکیپ اسکری اتاق فرار ترسناک | allescape

اگر تاکنون تجربه این سرگرمی را نداشته اید، می توانید تجربه ای متفاوت از جنس هیجان را برای خود، خانواده یا دوستانتان رقم بزنید. فیلم‌های سینمایی با ژانر اتاق فرار با ترکیبی از عناصر بازی و ژانر ترسناک… صاحبان و طراحان اتاق، در این مرحله دید روشنی نسبت به بخش‌های مختلف بازی ندارند. انتخاب آهنگ‌هایی یکنواخت برای بازی که صرفاً مربوط به سناریو هستند، اشتباه است. از این بدتر، برخی از اتاق فرارها از موسیقی‌های به‌یادماندنی فیلم‌های محبوب استفاده می‌کنند. ازآنجاکه امروزه بازیکنان اغلب با موسیقی متن فیلم‌های سینمایی آشنا هستند، اکیداً توصیه می‌کنیم از این نوع موسیقی‌ها برای لذت بردن بیشتر بازیکنان استفاده نکنید.

ژانر جنایی نیز مانند ژانر ترسناک از محبوبیت بالایی برخوردار است و در ایران نیز اسکیپ‌ روم‌های متعددی در این سبک طراحی شده‌اند. ژانر جنایی برای کسانی توصیه می‌شود که شرایط لازم برای حضور در اتاق‌ فرارهای ترسناک را ندارند یا به‌صورت خانوادگی خواهان حضور در یک اسکیپ روم هستند. اتاق فرار «راز سنگ سیاه» در شیراز و اتاق فرار «طهران 1346» در تهران دوتا از اسکیپ روم‌های شناخته شده در این ژانر هستند. البته خوشبختانه تعداد اسکیپ روم‌ها در حال افزایش است و تقریبا هرکس با هر سلیقه‌ای که دارد، می‌تواند بازی اتاق فرار مورد نظر خود و دوستانش را انتخاب کند.

آدرس اتاق فرار

“منصفانه” به چه معنی است؟ یعنی اینکه بازیکنان با منابع موجود در اتاق بتوانند با تکیه‌بر عقل و مهارتشان پیروز شوند. بدان معنا که بازیکنان می‌توانند روی برنده شدن خود کنترل داشته باشند. این قانون ازآن‌جهت اهمیت دارد که بازیکنان می‌خواهند برنده واقعی باشند. حتی شکست منصفانه هم برایشان جذاب خواهد بود تا ناعادلانه باختن به طراحی غلط و غیراصولی معما؛ بنابراین معمای اتاق فرار باید حل تجربه اتاق فرار شود.

هرچقدر دکورسازی اتاق بیشتر حس سناریو را به بازیکنان القا کند، فضاسازی قوی‌تر است. درواقع زمانی که بازیکنان فراموش کنند در یک بازی اتاق فرار هستند و برای 60 دقیقه احساس کنند واقعاً در بطن یک ماجرای هیجان‎‌انگیز قرار گرفته‌اند، نشان موفقیت از آنِ مجموعه شماست. بعد از اینکه با اسکیپ روم آشنا شدید و دانستید که اتاق فرار چیست اول از همه یک تیم تشکیل دهید و با توجه به سلیقه دوستان خود یک سناریو مناسب انتخاب کنید. لازم است بدانید اتاقهای فرار درجه سختیهای مختلف و تم های متفاوتی داره. بیشتر این بازیهای برای اشنایی بیشتر شما با فضای کلی اتاقهای فرار است. همون جور که شما به هوش و خلاقیت و کارتیمی نیاز دارید به تجربه هم نیاز دارید.

۴· ماجراجویی ژانری که پتانسیل بالایی دارد.

علت اهمیت این موضوع، کشف متوسط درآمد اتاق‌های فرار است تا بتوان با آن سرمایه‌گذار را متقاعد کرد. وقتی مردم می‌ترسند، تمرکز کردن و انجام بهترین عملکرد بسیار سخت‌تر است. نور اتاق‌های فرار ترسناک معمولاً تاریک‌تر است و با توجه به وضعیت نابسامان عمومی شما، معادلات ریاضی و معماهای منطقی پیچیده مناسب نیستند.

  • بهتر آن است که اتاق فرار در مرکز شهر یا مکان‌هایی باشد که دسترسی بازیکنان به آن، هم از طریق وسیله شخصی و هم حمل‌ونقل عمومی راحت باشد.
  • اما قبل از شرح دادن این جمله می بایست از ابتدا خود اتاق فرار را تعریف کنیم.
  • بعد از این مرحله، اتاق فرار شما قبل از راه اندازی نیاز به تست و آزمایش با گروه ازمایشی داره که اهمیتش از بقیه قسمتها بیشتره.

انواع ژانرهای اتاق فرار مجموعه اسکیپ اسکری اتاق فرار ترسناک | allescape