تردید خریداران خودرو بیشتر شد / افزایش قیمت خودرو قطعی است؟

نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران تأکید داشت: تکلیف تولید و عرضه خودرو‌های داخلی مدت هاست مشخص شده و ،ت تا کنون برنامه منسجم و کاملی برای مهار گر، این محصولات نداشته است؛ اما نگر، فعالان این بازار برای ادامه افزایش قیمت‌ها در این بازار بیشتر شده چراکه با آغاز نیمه دوم سال پاسخ به تقاضا در این بازار با توجه به شرایط موجود سخت خواهد شد.

خودرو

اقتصاد۲۴- مریم بهنام راد- هر ساله از نیمه دوم سال، ،یداران و فروشندگان به دنبال انجام معاملات بیشتری در بازار خودرو می‌باشند، اما در ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۱ ورق برگشته و کمتر مشتری مشتاق انجام معامله در این بازار پُر سود است.

وی تصریح داشت: همین نابسام، دلیلی بر گر، محصولات داخلی خواهد شد و دیگر ،یداری به سراغ معامله خودرویی نخواهد آمد و بازار از وضعیت فعلی بحر،‌تر می‌شود.

اما چه سرنوشتی در انتظار مشتریان واقعی این بازار است؟ در همین خصوص اسد ،ی نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران در گفتگو با اقتصاد ۲۴ می‌گوید: از ابتدای سال افزایش قیمت خودرو‌های داخلی وضعیت معاملات در این بازار را به هم زده و به ندرت معامله خودرویی انجام می‌گیرد.

وی تصریح داشت: احتمال تورم بیش از ۱۰ درصدی قیمت در بازار خودرو‌های داخلی دور از انتظار نخواهد بود. رکود و تورم در بازار باعث شده کمتر مشتری به سراغ معاملات خودرویی برود و تردید در بهبود وضعیت قیمت‌ها سرمایه گذاران را به سمت بازار‌های موازی هدایت کرده است.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65496343/%D8%AA%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%82%D8%B7%D8%B9%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F

،ی گفت: برنامه و، صنعت، معدن و تجارت در تنظیم بازار خودرو برای فعالان و مشتریان این بازار نامشخص است؛ گویا قرا هم نیست مردم کمی در رابطه با تصمیمات و رویکرد این و، خانه اطلاعات جدیدی را ،ب کنند.

رکود و گر، مدت هاست به بازار خودرو نفوذ کرده و با توجه به اقدامات ضعیف متولیان تا این لحظه هم قرار بر برطرف شدن این مشکلات نیست.

این فعال بازار خودرو تأکید داشت: اکنون گر، و رکود در بازار خودرو‌های داخلی از ابتدای سال بیشتر شده است و این زنگ خطر را کمتر مسئولی می‌شنود هرچند تبعات اقتصادی – اجتماعی آن نشان داده می‌شود.

////////تردید ،یداران خودرو بیشتر شد / افزایش قیمت خودرو قطعی است؟/ سرمایه گذار ،یدار خودروهای خارجی شده نه مصرف کننده

وی ادامه داد: از موضوع برجام، رکود و کاهش تولید که بگذریم امروز بحث بلاتکلیفی ،یداران در بازار خودرو‌های وارداتی مطرح شده است.

به گفته ،ی؛ سرنوشت نامشخص واردات خودرو، بازار محصولات خارجی را به گونه‌ای تحت تأثیر قرارداده که کمتر ،یداری را راهی این بازار می‌کند؛ چراکه هنوز موضوع آزادسازی و عرضه خارجی‌ها در بازار خودرو به ،وان علامت سوالی جلوی ،یداران واقعی قرار داده است.


بیشتربخو،د:چه ،، از نبود خارجی‌ها در صنعت خودرو سود می‌برند؟ / خودرو در مسیر گر،