ساینا با گیربکس اتوماتیک به بازار می‌آید

به گزارش بازار به نقل از سایپا، مهران مهرپویان با بیان این که پس از دو سال از عرضه خودرو ساینا S، تولید خودرو ساینا اس CVT با گیرب، اتوماتیک در فاز آزمایشی شروع شده است، افزود: این خودرو علاوه بر گیرب، اتوماتیک با رویکرد پیاده سازی حدا،ری استانداردهای ۸۵ گانه بر روی آن، از لحاظ تج،ات رفاهی و ایمنی نیز تحول یافته است.
 
به گفته مهرپویان؛ ساینا اس CVT دارای فرمان برقی EPS که علاوه بر کاهش نیروی لازم برای چرخش فرمان با حذف پمپ هیدرولیک به کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند.
 
مهرپویان با بیان این که این خودرو به غربیلک فرمان با طرح جدید D نیز مجهز شده است، گفت: این خودرو با بهره گیری از سیستم نگهدارنده سرعت یا کروز کنترل (Cruise Control) رانندگی آسان در جاده‌های طول، را میسر می‌کند و محدود کننده سرعت (S،d Limiter) به راننده این امکان را می‌دهد تا حدا،ر سرعت را برای خودرو تعیین کند.
 
وی افزود: برای بهبود ایمنی و دید در این خودرو و با قرارگیری سنسور نور در شیشه جلو، قابلیت چراغ‌های خودکار (Auto Light) به خودرو افزوده شده است تا چراغ‌های خودرو به صورت خودکار در زمان کاهش نور محیط روشن شوند.
 
مدیر طرح ساینا اس CVT گفت: سیستم نشانگر فشار باد ،تیک (TPMS) امکان پایش فشار و باد ،تیک‌های خودرو به صورت زنده را برای راننده فراهم می‌کند و در صورت کاهش فشار باد هر یک از ،تیک ها، به راننده هشدار می‌دهد.
 
مهرپویان ادامه داد: این خودرو به سیستم دستیار شروع حرکت در سربالایی مجهز شده است که از حرکت ناخواسته خودرو در مسیرهای دارای شیب پیشگیری می‌کند.
 
وی گفت: قوای محرکه این خودرو توان خود را از موتور کم مصرف (M۱۵) می‌گیرد و جعبه دنده آن از نوع متغییر پیوسته (CVT) است که قابلیت تیپ ترونیک (دستی) را دارد.
 
مدیر طرح ساینا اس CVT افزود: تولید این خودرو قبل از پایان سال جاری به صورت انبوه در شرکت سایپاستیروئن آغاز خواهد شد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65549697/%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A8%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D8%AF