فـیوز گازیا شیرقطع جریان گاز اضافی یا قطع کن اتوماتیک گاز یا دستگاه ضد زلزله | kasrasaran

عملکرد این شیرها بصورت کاملا اتوماتیک بوده و با جریان سیال کنترل می شود و نیازی به اعمال انرژی خارج از سیستم ندارد. در این مقاله قرار است با شیر قطع خودکار جریان و کاربرد آن در سیستم‌های تاسیساتی آشنا شویم. طراحی شیرهای پروانه‌ای فلنج‌دار میراب به صورت دوبار خارج از مرکز (double eccentric) است. مناسب بودن شکل و فرم پروانه برای عبور جریان، رینگ آب‌بندی یکپارچه، آب‌بندی از هر دو طرف، قابلیت تعویض و تنظیم لاستیک آب‌بندی در حالتی که شیر بسته است از مشخصات این شیر پروانه‌ای فلنج‌دار میراب است. شیر پروانه‌ای برای باز و بسته کردن و کنترل جریان در سرویس های مختلف سیالات، بخصوص مایعات غلیظ، به‌کار می‌رود.

  • شیر یک‌طرفه بالا رفتنی با استفاده از نیروی سیال که از زیر به دیسک وارد می‌شود او را از روی نشیمن شیر بلند می‌کند و سپس با قطع شدن جریان دیسک به روی نشیمن خود بازمی‌گردد.
  • در واقع می‌توان این شیر را به عنوان آستانه‌ای بین منبع گاز و خانه در نظر گرفت.
  • شیرهای برقی اتوماتیک با استفاده از یک پیچ فشار گاز قابلیت تنظیم شدن دارند.

فـیوز گازیا شیرقطع جریان گاز اضافی یا قطع کن اتوماتیک گاز یا دستگاه ضد زلزله | kasrasaran

شیر سه راهه نشان داده شده در شکل دو با یک هسته پیستون مانند طراحی شده است. عملکرد های مختلفی با توجه به نحوه اتصال جریان محیطی که در شکل دو دیده میشود از شیر برمیآید. وقتی که سیم پیچ از مدار قطع میشود یک فنر مخروطی دریچه مهر و موم را به بدنه شیر فشار میدهد و جریان مایع قطع میشود. وقتی که هسته به مدار وصل میشود هسته جمع میشود و بدنه شیر در قسمت R توسط دریچه عایق با فشار فنر بسته میشود که باعث میشود جریان محیطی از P به A حرکت کند.

گازرسانی به ۶ شهر و ۸۰۳ روستای کرمان به‌زودی تکمیل می‌شود

وقتی که شیر در معرض زلزله‌ی 5.1 ریشتری یا بیشتر قرار می‌گیرد، حسگر حرکت می‌کند و شناور شیر را آزاد می‌کند که باعث مسدود شدن خط شده و از ورود گاز به ساختمان جلوگیری می‌کند. پس از انجام بازرسی ایمنی و اطمینان از عدم وجود نشتی در ساختمان، شیر به صورت دستی دوباره تنظیم می‌شود. همه ساختمان‌ها و خانه‌ها دارای یک شیر قطع کننده دستی جریان هستند. از این شیرها هم برای موارد اضطراری مانند لوله کشی ساختمان استفاده.شده و هم برای خدمات تعمیر و نگهداری از آن‌ها بهره برده می‌شود. اما اطمینان صرف به این شیرها به‌ اندازه شیرهای قطع اتوماتیک امنیت خاطر شما را تضمین نمی‌کند.و در مواردی که دسترسی به شیر دستی سخت باشد، آسیب‌هایی ایجاد می‌شوند که گاها جبران همه آن‌ها به‌ راحتی امکان‌پذیر نیست.

فیوزگاز یا شیرقطع جریان گاز اضافی یا قطع کن اتوماتیک گاز یا دستگاه ضد زلزله :

یک روش دیگر برای دسته بندی توجه به تعداد ورودی های شیر یا تعداد مسیر های جریان مربوط به یک شیر است. توجه به این نکته ضروری است که وقتی فشار بالایی ایجاد می کنید ممکن است شیر در هنگام باز و بسته شدن گیر کند. اگر فشاری که وارد می شود از آستانه تحمل بالاتر باشد باعث آسیب دیدن شیر می شود.

ﺙ) ﺷﯿﺮﻫﺎی پایلوت ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺳﻄﺢ ﺁﺏ ﻣﺨﺎﺯﻥ (ﻓﻠﻮﺗﺮ):

به عبارت دیگر با تنظیم شیر قطع کن اتوماتیک در فشارهای حداقل و حداکثر مجاز در صورت خارج شدن فشار از این مقادیر حداقلی و حداکثری ، دستور قطع سریع خط توسط این وسیله ایمنی مهم صادر می گردد. با در نظر گرفتن تمامی هزینه‌های صرف شده برای این موارد.صرف مبلغی برای تهیه و نصب شیرآلات قطع خودکار جریان ناچیز به نظر می‌رسد.در عین حال که هنگام غیبت شما در منزل نیز نگرانی احتمالیتان درباره نشتی آب را از بین جوایز می‌برد. همچنین، شفت شیر پروانه‌ای باید با قسمتی از زانو که جریان از آن خارج می‌شود و یا خروجی پمپ در یک صفحه قرار داشته باشند (از نظر پوزیشن فضایی).