قیمت خودرو‌های وارداتی اعلام شد

به گزارش گروه اقتصادی یکتا، نخستین خودرو‌های وارداتی محصولات کیا هستند که با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان به بازار عرضه خواهد شد.

کوشا خودرو هنوز مشخص نکرده است که کدام محصولات خودروساز کره‌ای را وارد ایران خواهد کرد. اما با توجه به سقف ۲۰ هزار دلاری خودرو‌های وارداتی طبق آیین‌نامه واردات خودرو ۱۴۰۱، خودرو‌های پیکانتو، پگاس، سراتو، ریو سدان و هاچبک، سلتوس، سول و K ۵ (نسل جدید اپتیما) در این بازه قیمتی می‌گنجند.

خودرو‌های ۱۵ تا ۲۰ هزار دلاری کیا به ،وان نخستین محموله وارداتی خودرو احتمالا تا پایان آذرماه به کشور می‌رسند. بیلبورد‌های جدید نصب شده در سطح شهر تهران نشان می‌دهد محصولات کیا و به احتمال زیاد سراتو نسل جدید اولین خودروی وارداتی سال ۱۴۰۱ خواهند بود.

لیست قیمت خودرو‌های وارداتی

نکته جالب آن است که نام کوشا خودرو هیچگاه به ،وان واردکننده مجاز خودرو اعلام نشده بود. احتمالا این شرکت خصوصی بعدا به لیست ۱۲ واردکننده مجاز خودرو در سال ۱۴۰۱ راه یافته است. نکته جالب توجه، اما سرعت کوشا خودرو در پیش بردن فرآیند واردات است. در واقع شرکتی که پس از ۱۲ شرکت دیگر اجازه واردات خودرو را دریافت کرده، توانسته زودتر واردات خودرو را به مرحله اجرا برساند. حتی با وجود آنکه ،ت از ابتدا اولویت واردات را به خودرو‌های زیر ۱۰ هزار دلار تخصیص داده بود.

با این حال، شنیده می‌شود که کوشا خودرو قرار است محصولات ۱۵ تا ۲۰ هزار دلاری کیا را وارد کند. بر این اساس، می‌توان انتظار واردات کیا سراتو، کیا ریو سدان و هاچبک، کیا سلتوس، کیا سول و کیا اپتیما را داشت.

،ن قیمت خودرو‌های وارداتی کیا

کیا سراتو ۲۰۱۸، ۲،۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا پیکانتو ۲۰۱۷، ۷۳۹،۰۰۰،۰۰۰
کیا ریو سدان ۲۰۱۷، ۷۳۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا ریو هاچ بک ۲۰۱۷، ۷۷۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سراتو کوپ ۲۰۱۶، ۱،۰۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا کارنز ۲۰۱۷، ۱،۶۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اسپورتیج ۲۰۱۷، ۳،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اسپورتیج ۲۰۱۸، ۳،۴۲۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اپتیما ۲۰۱۷، ۲،۸۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اپتیما هیبرید ۲۰۱۸، ۳،۰۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سورنتو ۲۰۱۷، ۴،۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سورنتو ۲۰۱۸، ۴،۷۰۰،۰۰۰،۰۰۰

اولین واردکننده خودرو کیست؟

این خودرو‌ها احتمالا تا دو هفته دیگر (اوا، آذر) وارد کشور شوند.

کدام خودرو‌های کیا وارد می‌شوند؟

باید توجه داشت که قیمت‌های درج شده قیمت ،ده‌فروشی کارخانه هستند و محتمل است نمایندگی رسمی کیا در ایران بتواند خودرو‌ها را به قیمت پایین‌تر از قیمت ،ده‌فروشی وارد کند.

کوشا خودرو توانسته است در دور جدید واردات خودرو، نمایندگی رسمی کیا، خودروساز مشهور کره‌ای را اخذ کند.

زمان ورود اولین خودروی وارداتی به کشور

«کوشا خودرو» اولین شرکتی است که از خودرو‌های وارداتی خود به صورت رسمی رونمایی کرده است. این شرکت نسل جدید سراتو را با لوگوی جدید کیا روی بیلبورد‌های پایتخت برده و به نظر می‌رسد تبلیغ برای این خودرو را در فضای مجازی هم آغاز کرده است.

قیمت خودرو‌های وارداتی اعلام شد

قیمت دلاری خودرو‌ها را با فرض نرخ ارز ۳۷ هزار تومان به تومان تبدیل کرده‌ایم. در ستون بعدی هم قیمت ،نی خودرو‌های وارداتی را با فرض تعرفه‌های سابق و حاشیه سود فرضی ۲۰ درصدی برای واردکننده مشاهده می‌کنید./ تسنیم


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65936367/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF