مرسدس‌ بنز ارزان شد – خبرجو۲۴

براساس داده‌های مرکز تحقیقات و فناوری خودرو چین، مرسدس از ژانویه تا جولای حدود ۸۸۰۰ خودروی برقی در این کشور فروخته و تنها در ماه اکتبر نزدیک به ۲۲۰ هزار دستگاه خودروی برقی فروخته است. مرسدس تنها خودروساز خارجی نیست که به فشارهای بازار چین پاسخ می‌دهد، تسلای ایلان ماسک نیز در ماه اکتبر قیمت‌های خود را در چین کاهش داد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65663814/%D9%85%D8%B1%D8%B3%D8%AF%D8%B3-%D8%A8%D9%86%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AFاین خودروساز لو، در بی،ه‌ای در وب‌سایت خود در اوا، روز سه‌شنبه (۱۵ نوامبر) اعلام کرد که قیمت‌های برخی از مدل‌های خاص مرسدس EQ خود که از چهارشنبه آغاز می‌شود، کاهش می‌دهد و به مشتری، که اخیراً این خودروها را ،یداری کرده‌اند، یارانه ارائه می‌کند.

مرسدس بنز در بی،ه‌ای به بلومبرگ نیوز گفت که بخش خودروهای برقی پیشرفته در چین همچنان در حال پیشرفت است.  مرسدس بنز به طور مداوم تحولات بازار پویا، از جمله موقعیت فعلی سایر سازندگان در بخش لو، را مشاهده و تجزیه‌وتحلیل می‌کند.

بر اساس گزارش انجمن خودروهای مسافری چین، خودروسازان داخلی تقریباً ۸۰ درصد از فروش خودروهای برقی را در هفت ماهه اول سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده‌اند.

به نظر می‌رسید این کاهش‌ها فوری بوده‌اند و به گفته افرادی که با برنامه‌های این شرکت آشنا هستند، مرسدس به دلیل اینکه فروش در چین ناامیدکننده بوده است، این کاهش را انجام می‌دهد.