معادل انگلیسی نورد مفتول سازی ، دستگاه نورد مفتول | fouladgostar

آیا شما نیز به دنبال آشنایی با کاربرد مفتول سیاه هستید؟ آیا می دانید که برای خرید باکیفیت ترین و مرغوب ترین انواع مفتول سیاه بایستی از کجا اقدام کرد؟

… فنر ها انواع مختلفی هستند و با توجه به کاربرد هایی که دارند در انوع مختلفی تولید و عرضه میشوند. ما در فنر و نورد مبین دارای بیش از ۲۰ سال تجربه در تولید تسمه های نوردی و ارسال به کل کشور هستیم. شاید طراحی فنر ها ساده به نظر برسد اما میتوان گفت جزو پر کاربردترین تجهیزات صنعتی هستند. – قفسه های نورد سه غلتکی به این صورت طراحی شده اند که سه غلتک روی هم قرار گرفته که غلتک های بالایی و پایینی هم جهت یکدیگر می چرخند و غلتکی که در وسط قرار دارد مخالف جهت این دو می چرخد.

همچنین برای ایجاد تغییر ایستاده، روشی با استفاده از جرثقیل معلق تک پایه به کار گرفته شد چرا که فضایی برای ایستادن ماشین تغییر ایستاده در دسترس نبود. محصولی که در نهایت بعد از عملیات نورد به دست می آید یا ورق ها هستند و یا مفتول ها؛ بعد از انجام فرآیند نورد محصولات به دست آمده بعد از تغییر شکل را با دستگاه های برشی خط مانند قیچی واره به ابعاد مورد نظر برش می دهند و پس از کنترل نهایی برای بسته بندی آماده میشوند. این فرایند یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های شکل دادن می باشد و فرآیند نورد یعنی تغییر شکل پلاستیک ماده از طریق عبور بین غلتک‌ها است.

مفتول

ویژگی مهم نورد سه غلتکی توانایی آن در کنترل کردن تغییرات ابعاد مفتول بین سه غلتک شیار دار است که کل محیط یک محور نورد را می چرخاند و از این طریق ناهمواری سطح مفتول را در مقایسه با یک نورد معمولی دو مرحله ای معمولی کاهش می دهد. اما روند نورد مفتول از لحاظ کمیت تولید و حجم محصولات تولید شده بهتر از روش فورجینگ عمل می کند. مفتول هایی که برای ساخت فنرها به کار برده میشوند از فرآوری فولاد پرکربن و کربن گرم نورد شده و از طریق نورد سرد خشک به دست می آیند. دستگاه نورد میتواند ضخامت ورق های آلومینیومی را از ۶ میلی متر به ۲۰ میکرون کاهش دهد و شکل دهی به فولاد را نیز انجام دهد. برخی از پلیمرها و فلزات در دمای اتاق دارای خاصیت موم سانی هستند و شکل پذیری آن ها امکان پذیر است اما همه ی فلزات و پلیمرها چنین خاصیتی ندارند بنابراین برای این دسته از مواد از نورد گرم استفاده میشود؛ درمورد نورد گرم توضیحات لازم را خواهیم داد. میلگردها در طول های 24 و 36 متری برش خورده و بسته بندی میشوند.

نشست هم اندیشی تشکل های کارگری و بازنشستگی جنوب شرق استان تهران

اما خواص مکانیکی مفتول سخت صنعتی با توجه به میزان کشیدگی آن متغیر کارخانه سیم مفتول است. درصد زیاد شدن طول آن کم می شود و مقاومت و شکنندگی افزایش می یابد. در تولید مفتول سخت صنعتی از میلگرد کلاف استفاده می شود که از طریق نورد گرم شمش فولادی تولید می شود و در تولید انواع مفتول های صنعتی قابل استفاده است. کارخانه تولید محصولات مفتولی شامل یک کارخانه نورد موازی چهار مرحله ای است که غلتکهای خط اول 13 ایستگاه دارد، همچنین دو نورد میانی دو مرحله ای دارد که به صورت موازی شروع به کار می کنند. نورد بدون چرخش با 10 ایستگاه نورد نصب شده در هر یک از چهار مرحله طراحی شده است. از هنگامی که بهره برداری از نورد ها آغاز شده است، پیشرفت هایی در کیفیت.

 • حقوق و شرایط |
  ورود |
  ثبت نام |
  آگهی ویژه |
  قوانین |
  درباره ما |
  تماس با ما

  جهت شروع درج آگهی، ابتدا روی لینک ثبت نام کلیک کنید و پس از پرکردن فرم ثبت نام آگهی خود را ثبت کنید.

 • در این مقاله با یکدیگر بررسی میکنیم که نوردکاری و نورد چیست؟ و روی چه مواردی انجام میشود.
 • تاریخچه دقیق  نورد به شکل امروزی اما در فرمت های  بسیار ساده و اندازه‌های کوچک به قرن ۱۷ برمیگردد.
 • پس از اتمام تغییر فرم، محصول نهایی توسط دستگاه‌های برشی خط مانند قیچی واره به طول مورد نظر برش داده شده و پس از عملیات تکمیلی و کنترل، بسته‌بندی گردیده و به انبار محصول حمل می‌شود.
 • صنعت کاران کهن فهمیده بودند که شکل دادن به فلز با چکش قطعات بسیار مستحکم تری از روش ریخته گری ایجاد می کرد.

معادل انگلیسی نورد مفتول سازی ، دستگاه نورد مفتول | fouladgostar در سراسر جهان برای ساختن حصارهای ارزان قیمت و برای محافظت از اموال،  از سیم خاردار در بالای دیوار استفاده می شود. درج آگهی در سایت ایستگاه رایگان است و مسئولیت آن با آگهی دهنده می‌باشد. با توجه به تعداد زیاد آگهی در ایستگاه، لطفا در کسب اعتبار و اعتماد آگهی دهنده، دقت کافی مبذول دارید. یکی از مزیت های قفسه های سه غلتکی عدم نیاز به حرکت رفت و برگشتی است.

محصولات مرتبط