پالتو‌های چند میلیون تومانی بدون مشتری در ویترین‌های شهر

وقتی سری به بازار می‌زنیم با قیمت‌های سرسام‌آوری روبرو می‌شویم. قیمت یک پافر ساده در بازار کمتر از ۷۰۰ هزار تومان وجود ندارد. همراه پافر باید هودی گرم بر تن کرد که قیمت آن هم بالای ۶۰۰ هزار تومان است. یک شال‌ گردن و کلاه را ۴۷۰ تومان به بالا در نظر بگیرید. قیمت کفش و بوت که جای بحث زیاد دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

به واسطه نوسانات ارزی و پایین بودن ارزش پول ملی به دلیل تورم و تحریم‌ها در سال‌های اخیر قیمت پوشاک سیر صعودی با شیب تندی به خود گرفته است و این افزایش قیمت در لباس‌های زمست، چشمگیرتر نیز شده است؛ با توجه به اینکه برای همه اقشار جامعه تامین لباس گرم در پاییز و زمستان از م،ومات است طبیعتا این افزایش قیمت‌های نجومی قابل پذیرش نیست.

گر، لباس‌های زمست، در این روزهای سرد سال و در آستانه زمستان تبدیل به چالش اصلی مردم شده است. زمستان می‌تواند به ،وان چالشی دشوار برای انتخاب میان گرم ماندن و یا شیک بودن در میان انواع لباس زمست، باشد. لباس‌های زمست، علاوه بر اینکه باید زیبا و شیک باشند، بدن را نیز در برابر سرمای طاقت فرسای زمستان باید گرم نگه دارند. همین امر باعث می‌شود پارچه و لباسهای زمست، گران تر از لباس های تابست، در می‌آید و افراد مجبور به هزینه‌های میلیونی برای ،ید لباس می‌شوند.

علت اصلی این ورش،تگی نیز نبود فروش است و علت اصلی کاهش چشمگیری که در بازار فروش رخ داده نیز افزایش بی‌رویه قیمت‌ها است.

با وجود اینکه به واسطه قیمت بالای لباس‌های وارداتی که بعضا قیمت‌های میلیونی دارند اقبال مردم بیشتر به سمت تامین لباس‌های داخلی می‌رود اما به نظر می‌رسد جنس داخلی هم قیمتی من، جیب ،یدار ندارد و خانواده یک کارگر و یا یک کارمند که با حقوق مصوب اداره کار حقوق می‌گیرند باید حقوق یک ماه خود را تنها صرف ،ید برای یکی از اعضای خانواده خود کنند.

وضعیت گر، پوشاک زمستان هم موجب نارضایتی مشتری است و هم فروشنده از ،ادی بازار گلایه دارد، در این میان اندک امید مشتریان به فروش‌ها و حراج آ، فصل است تا شاید با ش،تن برخی ارقام بتوانند توشه‌ای برای سال بعد ذخیره کنند.

بازار کیف و کفش یکی از بازارهایی است که معمولا محصولات آن به‌صورت فصلی تغییرشکل می‌یابند؛ وقتی بوت‌ها و کفش‌های گرم زمست، جای خود را به کفش های تابست، می‌دهد. با قیمت های فضایی هم روبرو می‌شویم که چشم ،یداران را خیره می‌کند. قیمت یک بوت ساده بالای یک میلیون تومان است که اگر بخواهید یک برند خاص ،یداری کنید باید خیلی بیشتر از این قیمت بپردازید. بازار کفش دیگر رکود را رد کرده و در حال‌حاضر ورش،ته شدن است.

تعداد پالتوهای با قیمت کمتر از یک میلیون تومان محدود است و ا،را جنس من،ی ندارند، یا به اصلاح “فِیک” هستند. گر، پالتو و پوشاک زمست،، ،نه، مردانه و بچگانه ندارد و این افزایش قیمت سرسام آور باعث شده بسیاری از مردم قید ،ید لباس زمست، را بزنند یا سراغ ،ید لباس‌های دست دوم تاناکورا یا سایت دیوار بروند.

به دلیل محدود بودن فصل زمستان و شرایط اقلیمی کشور، با وجود افزایش قیمت اول‌ فصل اغلب فعالان این صنعت از بازار زمستان به ،وان یک بازار معیوب یاد می‌کنند. چرا که دمای هوا ‌زیاد کم نمی‌شود و در نهایت ناچار به حراج‌های نامتعارف برای فروش کالاهای خود می‌شوند. از طرف دیگر نوروز از ۲ ماه قبل از شروع، بازار فصل زمستان را تحت تاثیر قرار می دهد. به نظر می‌رسد یکی از دلایل گر، سر به فلک کشیده لباس زمست، کوتاه بودن فروش برای فروشندگان است که سعی می‌کنند در مدت کوتاه سود مورد نیاز خود را تامین کنند. همچنین افزایش اجاره بها، دستمزد و هزینه‌های سربار کارخانه‌ها نیز دلیل دیگر افزایش قیمت تمام شده پوشاک زمست، است.

 


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65555526/%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%AA%D9%88-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C

،ید لباس زمست، هم دست‌نیافتنی شد

گر، و بازار کفش
برخی از مواد اولیه‌ای که برای تولید کفش استفاده می‌شود، وارداتی است و با افزایش قیمت دلار نرخ آن هم افزایش می‌یابد.

به گزارش نبض بازار،گر، پوشاک زمستان کار را به جایی رسانده که اغلب مردم دیگر توان ،ید لباس زمست، ندارند و برخی باید حقوق یک ماه خود را برای یک قطعه از ست زمست، بپردازند.

پالتوهای میلیونی بی‌مشتری در بازار