گران‌ترین خودروهای بازار ایران را بشناسید

پورشه ۹۱۱ ذاتا یکی از گران‌ترین خودروهای جهان است که ابتدا نسخه‌های کررا چهار و کررا S آن وارد ایران شد و بعدها ،ت به نسخه توربو S رسید. گفته می‌شود فقط دو دستگاه از پورشه ۹۱۱ توربو S وارد ایران شده و به این راحتی‌ها نمی‌شود درباره قیمت آن صحبت کرد. احتمالا مهمترین جذابیت پورشه ۹۱۱ توربو S برای خوره‌های ماشین‌باز، شتاب ۳.۱ ث،ه‌ای آن باشد. کنار آن حدا،ر سرعت ۳۲۰ کیلومتری بخشی از توانایی‌های فنی پورشه ۹۱۱ توربو S به‌شمار می‌رود.

سال ۲۰۲۰ از خط تولید خارج شد، اما پنج سال قبل از این اتفاق مدل‌های محدودی از آن به شکل شخصی به ایران رسید. همان زمان ی،ی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قیمت ۱.۵ میلیاردی آن شگفت‌انگیز بود و الان ارزش همین مدل‌ها به حدود ۱۰ میلیارد تومان رسیده است که براساس آمار معادل ۲۲۷ متر آپارتمان مس، در تهران است. کروز کنترل هوشمند، امکان انتخاب حالت رانندگی و دوربین ۳۶۰ درجه تنها بخشی از آپشن‌های این خودرو ۱۴۰ هزار دلاری به‌شمار می‌رود و مصرف سوخت پایین (۲.۱ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر) و شتاب خیره‌کننده ۴.۴ ث،ه‌ای آن جزو مهمترین مشخصات فنی بی‌ام‌و i۸ به‌شمار می‌رود.

 

حجم موتور

پیشرانه

۳.۸ لیتر

۵۷۰ نیوتن‌متر

چهار سیلندر توربوشارژ

بی‌ام‌و i۸

 


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65716855/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%AF

۴.۵ لیتر

مشخصات فنی خودروهای لو، در ایران

دو لیتر

۴.۴ ث،ه

۷۰۰ نیوتن‌متر

۴.۱ ث،ه

 

مشخصات

۵۶۰ ، بخار

۳.۱ ث،ه

آلفارومئو ۴C در سال ۲۰۱۵ وارد ایران شد. با این حال مثل بی‌ام‌و i۸ فقط شاهد واردات چند مدل محدود از آلفارومئو ۴C بودیم و الان آگهی‌های مربوط به فروش آن به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. در همین آگهی‌ها هم خبری از قیمت نیست و فروشنده‌ها به نوشتن عبارت توافقی بسنده ،د، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت منصفانه آلفارومئو ۴C در ایران نزدیک کمی بیش از پنج میلیارد تومان است که باعث می‌شود جزو گران‌ترین خودروهای فعلی قرار بگیرد. موتور ۱.۷۵ لیتری آلفارومئو ۴C می‌تواند حدا،ر ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور ،وجی داشته باشد و حدا،ر توان آن به ۲۴۰ ، بخار می‌رسد. مصرف سوخت ،یبی ۶.۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر و شتاب ۱.۴ ث،ه‌ای بخشی از مشخصات فنی آلفارومئو ۴C است.

۱.۵ لیتر

فراری ۴۵۸ سال ۹۳ وارد ایران شد و گفته می‌شود فقط یک نمونه از آن در خیابان‌ها وجود دارد. پس بدون اینکه درباره قیمت آن بتو،م صحبت کنیم، سراغ مشخصات فنی خاص آن می‌رویم. پیشرانه هشت سیلندر ۴.۵ لیتری فراری ۴۵۸ می‌تواند قدرتی معادل ۵۷۰ ،‌بخار و حدا،ر گشتاور ۵۴۰ نیوتن‌متر را تولید کند و نهایتا شتاب خیره‌کننده ۳.۴ ث،ه‌ای داشته باشد.

شماره سه| فراری 458

۳۲۰ کیلومتر برساعت

مرسدس بنز GLA۴۵

فراری ۴۵۸

۳.۴ ث،ه

۲۵۰ کیلومتر بر ساعت

شماره دو| آلفارومئو 4C

مصرف سوخت

پورشه ۹۱۱ توربو S

۷.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

۳۵۰ نیوتن‌متر

شتاب

حدا،ر توان ،وجی

شماره پنج| پورشه 911 توربو S

آلفارومئو ۴C

۳۵۷ ،‌بخار

۵۴۰ نیوتن‌متر

۵۷۰ ، بخار

۳۲۵ کیلومتر برساعت

۶.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

مرسدس بنز GLA۴۵ یکی دیگر از قرب،ان ماجرای ممنوعیت واردات خوردوهای بالای دو هزار و ۵۰۰ سی‌سی بود. با اینکه مرسدس بنز GLA۴۵ فروش نسبتا خوبی در ایران داشت، اما روند واردات آن تداوم پیدا نکرد. درحال حاضر سایت‌های تخصصی ارزش‌گذاری خودرو، قیمت منصفانه مدل‌های ۲۰۱۴ مرسدس بنز GLK۴۵ را نزدیک چهار میلیارد تومان ،ن می‌زنند و بین آگهی‌های مربوط به فروش آن، مدل ۲۰۱۵ با ۲۰ هزارکیلومتر را حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌فروشند.

۴۷۵ نیوتن‌متر

۱.۷۵ لیتر

۴.۴ ث،ه

به گزارش فرتاک نیوز،

شماره چهار| مرسدس بنز GLA45

۲۵۰ کیلومتر برساعت


۲۵۸ کیلومتر برساعت

پیشرانه هشت سیلندر

پیشرانه شش سیلندر تخت

شماره یک| بی‌ام‌و i8

چهار سیلندر


حدا،ر گشتاور ،وجی

حدا،ر سرعت

سه سیلندر توربوشارژ با موتورالکتریکی

۲.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

۲۴۰ ،‌بخار

۳۷۵ ،‌بخار